KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051532
nr 1305 1532
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Fältarbetare, signerad. Olja på duk, 46x55 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 februari 2020
kl 19:23:36
3/2 09:46:23